User Coins (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Transaction ID
hi: लेनदेन आईडी

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Transactions
hi: लेनदेन

en: Type
hi: प्रकार

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Hash
hi: हैश

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
hi: यह फ़ील्ड पूर्णांक मान सहेजता है अनुज्ञात(allowed) 'मूल्य => लेबल' जोड़े से ,जैसे 'लाइफटाइम दिनों में': 1 => 1 दिन, 7 => 1 सप्ताह,  31 => 1 महीने.
