User Coins (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Transaction ID
id: ID Transaksi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Transactions
id: Transaksi

en: Type
id: Jenis

en: Date
id: Tanggal

en: Default
id: Bawaan

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Amount
id: Jumlah

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
id: Field ini menyimpan nilai bilangan bulat dari bagian daftar yang diizinkan 'nilai => label', contoh: 'Waktu hidup dalam hari': 1 => 1 hari, 7 => 1 minggu, 31 => 1 bulan.

en: Asc
id: Urutan turun
