User Coins (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Transaction ID
uk: ID трансакції

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Transactions
uk: Трансакції

en: Type
uk: Тип

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Default
uk: Базово

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Amount
uk: Величина

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Transaction
uk: Транзакція

en: Balance
uk: Баланс

en: Apply
uk: Застосувати

en: Offset
uk: Зміщення

en: Transaction type
uk: Тип транзакції

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: transaction
uk: операція

en: The amount of the transaction.
uk: Сума трансакції.

en: Hash
uk: Геш

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
uk: Це поле зберігає цілі значення зі списку дозволених пар "значення => мітка", тобто "Тривалість у днях": 1 => 1 день, 7 => 1 тиждень, 31 => 1 місяць.

en: Asc
uk: Зрост
