User dashboard Bootstrap (1.0.1) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: User
ru: Пользователь

en: Example
ru: Пример

en: Loading
ru: Загрузка

en: empty
ru: пусто

en: Finish
ru: Готово

en: Dashboard
ru: Панель управления

en: Drag to re-order
ru: Для изменения порядка перетащите мышкой

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
ru: Эта панель пуста. Перейдите по ссылке <em>Настроить панель</em> для добавления блоков на неё.

en: DRAG HERE
ru: ПЕРЕТАЩИТЕ СЮДА

en: Customize dashboard
ru: Настроить панель управления

en: Available blocks
ru: Доступные блоки

en: To customize the dashboard page, move blocks to the dashboard regions on the <a href="@dashboard">Dashboard administration page</a>, or enable JavaScript on this page to use the drag-and-drop interface.
ru: Настроить страницу информационной панели можно переместив блоки в регионы панели, на <a href="@dashboard">странице панели</a>, или включив JavaScript на этой странице и воспользовавшись интерфейсом перетаскивания мышкой.
