User email verification (8.x-1.2) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: On
de: An

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Settings
de: Einstellungen

en: True
de: Wahr

en: False
de: Falsch

en: User
de: Benutzer

en: Off
de: Aus

en: Is equal to
de: Ist gleich mit

en: Is not equal to
de: Ist ungleich zu

en: seconds
de: Sekunden

en: Once
de: Einmal

en: Mail subject
de: E-Mail-Betreff

en: Reminders
de: Erinnerungen

en: About
de: Über

en: Send reminder
de: Erinnerung senden

en: Verified
de: Überprüft

en: - Any -
de: - Alle -

en: exposed
de: hervorgehoben

en: Mail body
de: E-Mail-Textkörper

en: Email verified
de: E-Mail verifiziert

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
de: Ein Wert muss ausgewählt werden, außer dieser Filter ist kein Pflichtfeld.

en: Notification message
de: Benachrichtigung

en: grouped
de: gruppiert

en: User email verification
de: Bestätigung der E-Mail-Adresse

en: Verification state
de: Verifizierungsstatus

en: Specifies the user account to check.
de: Gib das Benutzerkonto an, auf das geprüft werden soll.
