User email verification (8.x-1.2) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: On
hi: चालू

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Off
hi: बंद

en: Is equal to
hi: बराबर

en: Is not equal to
hi: समतुल्य नहीं

en: seconds
hi: क्षण

en: About
hi: के बारे में

en: - Any -
hi: -कोईभी-
