User email verification (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: On
pt: Ligado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Settings
pt: Definições

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: User
pt: Utilizador

en: Off
pt: Desligado

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is not equal to
pt: Não é igual a

en: seconds
pt: segundos

en: Mail subject
pt: Assunto do email

en: About
pt: Sobre

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: exposed
pt: expostos

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
pt: Deve selecionar um valor a não ser que isto seja um filtro exposto não obrigatório.

en: grouped
pt: agrupado

en: Verification state
pt: Estado de verificação
