User email verification (8.x-1.3) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Settings
ja: 設定

en: True
ja: TRUE

en: False
ja: FALSE

en: User
ja: ユーザー

en: Off
ja: オフ

en: Is equal to
ja: 等しい

en: Is not equal to
ja: 等しくない

en: UID
ja: ユーザーID

en: seconds
ja: 秒

en: Mail subject
ja: メール件名

en: About
ja: アバウト

en: Send reminder
ja: リマインダーを送信

en: - Any -
ja: - すべて -

en: exposed
ja: 表示

en: Mail body
ja: メール本文

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
ja: このフィルターが任意の外部設置フィルターでなければ、値を選択しなければなりません。

en: grouped
ja: グループ化
