User Field Anonymize (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Value
it: Valore

en: Enabled
it: Attivato

en: default
it: predefinito

en: Image
it: Immagine

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Fields
it: Campi

en: text
it: testo

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: image
it: immagine

en: string
it: stringa

en: Field options
it: Opzioni campo

en: integer
it: intero

en: Alternative text
it: Testo alternativo

en: Field types
it: Tipi di campo

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
it: L'attributo title è utilizzato come suggerimento quando il mouse si sofferma sull'immagine.

en: Image to be shown if no image is uploaded.
it: Immagine da mostrare se non viene caricata nessuna immagine.
