User Field Anonymize (1.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Title
id: Judul

en: Value
id: Nilai

en: Enabled
id: Aktif

en: default
id: standar

en: Image
id: Gambar

en: link
id: tautan

en: Field type
id: Jenis bidang isian

en: Fields
id: Bidang isian

en: text
id: teks

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: image
id: gambar

en: Field options
id: Opsi field

en: Alternative text
id: Teks alternatif

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
id: Atribut judul digunakan sebagai tip yang muncul saat kursor mouse berada di atas gambar.

en: Image to be shown if no image is uploaded.
id: Gambar yang akan ditampilkan jika tidak ada gambar yang diupload.
