User history (8.x-1.0-rc1) - en to is translation catalogue (29 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Action
is: Aðgerð

en: Login
is: Innskráning

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Password
is: Lykilorð

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: View
is: Skoða

en: History
is: Saga

en: Mail
is: Póstur

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Roles
is: Hlutverk

en: File name
is: Skráarnafn

en: Last login
is: Síðasta innskráning

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Timezone
is: Tímabelti

en: Apply
is: Virkja

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: About
is: Um

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
