User history (8.x-1.0-rc2) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Action
fa: عملکرد

en: Login
fa: ورود

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Password
fa: گذرواژه

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: History
fa: تاریخچه

en: Mail
fa: ارسال نامه

en: User
fa: کاربر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: File name
fa: نام فایل

en: Last access
fa: آخرین دسترسی

en: Last login
fa: آخرین ورود

en: Id
fa: شناسه

en: Desc
fa: نزولی

en: Directory
fa: دایرکتوری

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: User name
fa: نام کاربری

en: User status
fa: وضعیت کاربر

en: Timezone
fa: منطقه زمانی

en: Apply
fa: تایید

en: Language code
fa: کد زبان

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: User roles
fa: نقش‌های کاربری

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Difference
fa: تفاوت

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
