User history (8.x-1.0-rc3) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: History
bn: ইতিহাস

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: File name
bn: ফাইল নাম

en: Last access
bn: সর্বশেষ ব্যবহার

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: About
bn: সম্পর্কে
