User history (8.x-1.0) - en to ast translation catalogue (18 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Edit
ast: Editar

en: Password
ast: Clave

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: View
ast: Vista

en: History
ast: Historial

en: User
ast: Usuariu

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: Active
ast: Activu

en: File name
ast: Nome del ficheru

en: Last access
ast: Accesu últimu

en: Last login
ast: Sesión última

en: Blocked
ast: Torgáu
