User history (8.x-1.1) - en to cs translation catalogue (45 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Action
cs: Akce

en: Login
cs: Přihlásit se

en: Edit
cs: Upravit

en: Password
cs: Heslo

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: History
cs: Historie

en: Mail
cs: E-mail

en: User
cs: Uživatel

en: Email
cs: E-mail

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Page
cs: Stránka

en: Roles
cs: Role

en: File name
cs: Název souboru

en: Last access
cs: Poslední přístup

en: Last login
cs: Poslední přihlášení

en: Desc
cs: Sestupně

en: Directory
cs: Adresář

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Blocked
cs: Zablokován

en: Changed
cs: Změněno

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: User status
cs: Status uživatele

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: Apply
cs: Použít

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: File format
cs: Formát souboru

en: Offset
cs: Posun

en: About
cs: Popis

en: User roles
cs: Uživatelské role

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
cs: Došlo k chybě během zpracování operace @operation s argumenty: @args

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Whether the user is active or blocked.
cs: Zda je uživatel aktivní nebo blokovaný.

en: Preferred admin language code
cs: Preferovaný kód jazyka pro administraci

en: Preferred language code
cs: Preferovaný kód jazyka
