User history (8.x-1.1) - en to eu translation catalogue (36 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Action
eu: Ekintza

en: Edit
eu: Editatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Password
eu: Pasahitza

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: View
eu: Bista

en: History
eu: Historia

en: Mail
eu: Posta

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Email
eu: Eposta

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Created
eu: Sortua

en: All
eu: Guztiak

en: Active
eu: Aktiboa

en: Page
eu: Orria

en: Roles
eu: Zereginak

en: File name
eu: Fitxategiaren izena

en: Last access
eu: Azken atzipena

en: Last login
eu: Azken saioa

en: Desc
eu: Beheraka

en: Directory
eu: Fitxategia

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: Changed
eu: Aldatuta

en: User name
eu: Erabiltzaile izena

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: Apply
eu: Ezarri

en: Language code
eu: Hizkuntza kodea

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: About
eu: (r)i buruz

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Asc
eu: Goraka
