User history (8.x-1.2) - en to hr translation catalogue (26 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Action
hr: Akcija

en: Login
hr: Prijava

en: Edit
hr: Uredi

en: Password
hr: Lozinka

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: History
hr: Povijest

en: Mail
hr: E-pošta

en: User
hr: Korisnik

en: Email
hr: E-pošta

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Created
hr: Stvoreno

en: Active
hr: Aktivno

en: Roles
hr: Uloge

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: Last access
hr: Zadnji pristup

en: Last login
hr: Zadnja prijava

en: Directory
hr: Imenik

en: Blocked
hr: Blokiran

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: About
hr: Opis

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hr: Došlo je do greške tijekom @operation s argumentima: @args
