User history (8.x-1.2) - en to ur translation catalogue (16 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Action
ur: ایکشن

en: Edit
ur: تدوین

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: History
ur: ہسٹری

en: Mail
ur: مراسلہ

en: User
ur: صارف

en: Email
ur: ای میل

en: Active
ur: فعال

en: Roles
ur: رولز

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ
