User mailman register (1.0.0-beta4) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Approve
pt: Aprovar

en: Delete
pt: Apagar

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: List
pt: Lista

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Unsubscribe
pt: Cancelar inscrição

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: updated
pt: atualizado

en: created
pt: criado

en: File
pt: Arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Save
pt: Salvar

en: Subscription settings
pt: Opções das incrições

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Hourly threshold
pt: Limite por hora

en: Visible in user registration form
pt: Visível no formulário de registro.

en: Lists
pt: Listas

en: Moderate
pt: Moderar

en: Profile module
pt: Módulo Perfil

en: Activate
pt: Ativar

en: Notify users
pt: Notificar usuários

en: Drupal user
pt: Usuário do Drupal

en: Admin URL
pt: URL da administração
