User-Manual (1.0.0) - en to hu translation catalogue (28 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: Teaser
hu: Bevezető

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: Revisions
hu: Változatok

en: Authored by
hu: Szerző

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Changed
hu: Módosítva

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Language settings
hu: Nyelvi beállítások

en: Asc
hu: Növ

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Revision translation affected
hu: Változat fordítása érintve

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hu: Azt jelöli, hogy a fordítás utolsó módosítása a jelenlegi változathoz tartozik.
