User-Manual (1.0.0) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Revisions
id: Revisi

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Language settings
id: Pengaturan bahasa

en: Asc
id: Urutan turun

en: Revision translation affected
id: Terjemahan revisi terpengaruh

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
id: Menunjukkan jika pengeditan terakhir dari terjemahan milik revisi saat ini.
