User-Manual (1.0.0) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: View
pt: Mostrar

en: Teaser
pt: Resumo

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Revisions
pt: Revisões

en: Authored by
pt: Criado por

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Create new revision
pt: Criar nova revisão

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Language settings
pt: Definições de idioma

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Revision translation affected
pt: A revisão da tradução foi afetada

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pt: Indica se a última edição da tradução pertence à revisão atual.
