User-Manual (1.0.0) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: Teaser
uk: Анонс

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Revisions
uk: Редакції

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Changed
uk: Змінено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Language settings
uk: Налаштування мови

en: Asc
uk: Зрост

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.
