User-Manual (1.0.1) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Teaser
fr: Accroche

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Revisions
fr: Versions

en: URL alias
fr: Alias d'URL

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Sort by
fr: Trier par

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Language settings
fr: Paramètres de langue

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: Revision translation affected
fr: Traduction de version impactée

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
fr: Indique si la dernière modification d'une traduction appartient à la version actuelle.
