User-Manual (1.0.1) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: Teaser
hi: टीज़र

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Revisions
hi: संशोधन

en: URL alias
hi: यूआरएल उपनाम

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Language settings
hi: भाषा सेटिंग

en: Revision translation affected
hi: संशोधन अनुवाद प्रभावित

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hi: इंगित करता है कि क्या अनुवाद का यह अंतिम संपादन वर्तमान संशोधन का है या नहीं।
