User-Manual (1.0.1) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: View
ru: Просмотр

en: Teaser
ru: Анонс

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: Revisions
ru: Редакции

en: URL alias
ru: Синоним URL

en: Authored by
ru: Автор

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Changed
ru: Изменение

en: Apply
ru: Применить

en: Language settings
ru: Языковые настройки

en: Asc
ru: По возрастанию

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.
