User-Manual (1.1.0) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Revisions
ja: リビジョン

en: URL alias
ja: URLエイリアス

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Changed
ja: 変更済

en: Apply
ja: 適用

en: About
ja: アバウト

en: Language settings
ja: 言語の設定

en: Asc
ja: 昇順

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Revision translation affected
ja: 翻訳が影響するリビジョン

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ja: 翻訳の最終編集版が現在のリビジョンに含まれるかどうかを示します。
