User Provisioning and Sync (8.x-1.16) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Username
id: Nama pengguna

en: List
id: Daftar

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Description
id: Deskripsi

en: Overview
id: Sekilas

en: Date
id: Tanggal

en: Password
id: Sandi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Back
id: Kembali

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Create
id: Buat

en: Page
id: Halaman

en: Allowed
id: Diperbolehkan

en: Phone
id: Telepon

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Operation
id: Operasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Query
id: Kueri

en: Failed
id: Gagal

en: Apply
id: Terapkan

en: Mapping
id: Pemetaan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
