User Provisioning and Sync (8.x-1.16) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Username
it: Nome utente

en: List
it: Elenco

en: Confirm
it: Conferma

en: Description
it: Descrizione

en: Overview
it: Panoramica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Back
it: Indietro

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Email
it: E-mail

en: Create
it: Crea

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Page
it: Pagina

en: Success
it: Riuscito

en: Phone
it: Telefono

en: Desc
it: Disc

en: Configuration
it: Configurazione

en: Operation
it: Operazione

en: Sort by
it: Ordina per

en: Failed
it: Non riuscito

en: Apply
it: Applica

en: Mapping
it: Mappatura

en: Offset
it: Scostamento

en: Add more
it: Aggiungi

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »
