User Provisioning and Sync (8.x-1.16) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Username
fa: نام کاربری

en: List
fa: سجل

en: Confirm
fa: تایید

en: Description
fa: شرح

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: اعاده

en: Password
fa: رمز

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Create
fa: ایجاد

en: Page
fa: صفحه

en: Desc
fa: نزولی

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Query
fa: پرس و جو

en: Apply
fa: تایید

en: Mapping
fa: نگاشت

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Asc
fa: صعودی
