User Provisioning and Sync (8.x-1.16) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: List
pt: Lista

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Description
pt: Descrição

en: Overview
pt: Vista global

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Definições

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Back
pt: Para trás

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Predefinido

en: Create
pt: Criar

en: Page
pt: Página

en: Desc
pt: Descendente

en: Configuration
pt: Configuração

en: Operation
pt: Operação

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Query
pt: Consulta

en: Apply
pt: Aplicar

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Asc
pt: Ascendente
