User Reference with Invite (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (39 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Subject
de: Betreff

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Field
de: Feld

en: User
de: Benutzer

en: Email
de: E-Mail

en: Created
de: Erstellt

en: Roles
de: Rollen

en: Role ID
de: Rollen-ID

en: Sent
de: Gesendet

en: Expires
de: Läuft ab

en: Registration URL
de: Registrierungs-URL

en: Pending
de: Ausstehend

en: Accepted
de: Akzeptiert

en: Expired
de: Abgelaufen

en: Available tokens
de: Verfügbare Tokens

en: Entity
de: Entität

en: Metadata
de: Metadaten

en: Canceled
de: Abgebrochen

en: Email addresses
de: E-Mail-Adressen

en: Field Name
de: Feldname

en: Default roles
de: Standardrollen

en: Email Settings
de: E-Mail-Einstellungen

en: Send invitation email
de: Einladungs-E-Mail senden

en: - All -
de: - Alle -

en: Login URL
de: Anmelde-URL

en: Assigned roles
de: Zugewiesene Rollen

en: The name of the site.
de: Der Name der Website.

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Expiry date
de: Ablaufdatum

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Assign roles
de: Rollen zuweisen

en: Email from name
de: Absender-Name

en: Invited by
de: Eingeladen von

en: Entity label
de: Entitätsbeschriftung

en: Invited By
de: Eingeladen von

en: Selection mode
de: Auswahlmodus

en: Invalid email address: @email
de: Ungültige  E-Mail-Adresse: @email

en: Apply Filters
de: Filter anwenden
