User Reference with Invite (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Subject
fr: Objet

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Field
fr: Champ

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Roles
fr: Rôles

en: Role ID
fr: Id du rôle

en: Filter
fr: Filtrer

en: Sent
fr: Envoyé

en: Expires
fr: Expire

en: Registration URL
fr: URL d'enregistrement

en: Pending
fr: En attente

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Accepted
fr: Approuvé

en: Expired
fr: Expiré

en: Available tokens
fr: Jetons (tokens) disponibles

en: Entity
fr: Entité

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: Canceled
fr: Annulé

en: Email addresses
fr: Adresses de courriel

en: Field Name
fr: Nom du champ

en: Default roles
fr: Rôles par défaut

en: Email Settings
fr: Paramètres des courriels

en: Send invitation email
fr: Envoyer un courriel d'invitation

en: - All -
fr: - Tout -

en: Login URL
fr: URL de connexion

en: Assigned roles
fr: Rôles attribués

en: The name of the site.
fr: Le nom du site.

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Expiry date
fr: Date d'expiration

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Email from name
fr: Nom de l'expéditeur du courriel

en: Invited by
fr: Invité par

en: Entity label
fr: Libellé de l'entité

en: Apply Filters
fr: Appliquer les filtres
