User Reference with Invite (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (34 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Subject
hu: Tárgy

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Name
hu: Név

en: Field
hu: Mező

en: User
hu: Felhasználó

en: Email
hu: E-mail

en: Created
hu: Létrehozva

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Role ID
hu: Szerepkör-azonosító

en: Filter
hu: Szűrő

en: Sent
hu: Elküldve

en: Expires
hu: Lejár

en: Pending
hu: Függőben

en: Token
hu: Vezérjel

en: Accepted
hu: Elfogadott

en: Expired
hu: Lejárt

en: Available tokens
hu: Elérhető vezérjelek

en: Entity
hu: Entitás

en: Metadata
hu: Metaadat

en: Canceled
hu: Megszakítva

en: Email addresses
hu: Email címek

en: Field Name
hu: Mező neve

en: Email Settings
hu: Email beállítások

en: - All -
hu: – Mind –

en: Login URL
hu: Belépési űrlap webcíme

en: The name of the site.
hu: A webhely neve.

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Expiry date
hu: Lejárat dátuma

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Invited by
hu: Meghívta

en: Entity label
hu: Entitáscímke

en: Selection mode
hu: Kiválasztás módja
