User Reference with Invite (1.0.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (21 entries)

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Sent
kn: ಕಳುಹಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Expires
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Accepted
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Expired
kn: ಕಾಲಾವಧಿ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Metadata
kn: ಮೆಟಾಡಾಟ

en: Canceled
kn: ರದ್ದು ಮಾಡಲಾದ

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ
