User Reference with Invite (1.1.1) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Subject
hi: विषय

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Roles
hi: भूमिका

en: Role ID
hi: भूमिका आईडी

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Entity
hi: इकाई

en: Blocked
hi: बंद

en: - All -
hi: -सभी-

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी

en: Entity label
hi: entity उपनाम
