User Reference with Invite (1.1.1) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Subject
it: Oggetto

en: Actions
it: Azioni

en: Remove
it: Elimina

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Never
it: Mai

en: Roles
it: Ruoli

en: Role ID
it: ID ruolo

en: Filter
it: Filtra

en: Sent
it: Inviato

en: Pending
it: In sospeso

en: Accepted
it: Accettati

en: Available tokens
it: Token disponibili

en: Entity
it: Entità

en: Blocked
it: Bloccato

en: Canceled
it: Annullati

en: Email addresses
it: Indirizzi email

en: Default roles
it: Ruoli predefiniti

en: - All -
it: - Tutto -

en: The name of the site.
it: Il nome del sito.

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Entity label
it: Etichetta dell'entità
