User Reference with Invite (1.2.0) - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Subject
bn: বিষয়

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Name
bn: নাম

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়
