User Reference with Invite (1.3.0) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Operations
pt: Operações

en: Subject
pt: Assunto

en: Actions
pt: Ações

en: Remove
pt: Remover

en: Reset
pt: Redefinir

en: Name
pt: Nome

en: Field
pt: Campo

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Never
pt: Nunca

en: Roles
pt: Papéis

en: Role ID
pt: ID do papel

en: Filter
pt: Filtrar

en: Sent
pt: Enviado

en: Expires
pt: Expira

en: Pending
pt: Pendente

en: You
pt: Você

en: Accepted
pt: Aceitos

en: Expired
pt: Expirado

en: Available tokens
pt: Tokens disponíveis

en: Entity
pt: Entidade

en: Blocked
pt: Bloqueado

en: Metadata
pt: Metadados

en: Role Assignment
pt: Atribuição de papel

en: Canceled
pt: Cancelado

en: Email addresses
pt: Endereço de email

en: Default roles
pt: Papéis padrão

en: Email Settings
pt: Definições de e-mail

en: - All -
pt: - Todos -

en: The name of the site.
pt: O nome do site.

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Send Reminder
pt: Enviar Lembrete

en: Expiry date
pt: Data de expiração

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Entity label
pt: Rótulo da entidade

en: Selection mode
pt: Modo de seleção

en: Apply Filters
pt: Aplicar Filtros
