User Reference with Invite (1.4.0) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Subject
ja: 件名

en: Actions
ja: アクション

en: Remove
ja: 削除

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: Field
ja: フィールド

en: Unknown
ja: 不明

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Never
ja: なし

en: Roles
ja: 役割

en: Role ID
ja: 役割ID

en: Filter
ja: フィルター

en: Sent
ja: 送信済み

en: Expires
ja: 期限切れ

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Token
ja: トークン

en: Accepted
ja: 承認済み

en: Expired
ja: 期限切れ

en: Available tokens
ja: 利用可能なトークン

en: Entity
ja: エンティティ

en: Blocked
ja: ブロック

en: Metadata
ja: メタデータ

en: Canceled
ja: キャンセル

en: Email addresses
ja: メールアドレス

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Email Settings
ja: メールの設定

en: - All -
ja: - 全て -

en: The name of the site.
ja: サイト名

en: Send Reminder
ja: リマインダーメールを送信

en: Expiry date
ja: 有効期限

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Entity label
ja: エンティティラベル
