User Referral Enhanced (3.2.0) - en to hu translation catalogue (56 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: User
hu: Felhasználó

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page
hu: Oldal

en: Inline
hu: Egy sorban

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Desc
hu: Csökk

en: Role
hu: Szerepkör

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: Select type
hu: Típus kiválasztása

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: IP Address
hu: IP-cím

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Not available
hu: Nem elérhető

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Copy
hu: Másolás

en: Above
hu: Felette

en: Available
hu: Elérhető

en: Alias
hu: Álnév

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Account
hu: Saját adatok

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: - All -
hu: – Mind –

en: The maximum length of the field in characters.
hu: A mező leghosszabb karakterszáma.

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: - Hidden -
hu: - Rejtett -

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hu: %invalid érvénytelen programok által használt név.

en: Redirect path
hu: Átirányítási útvonal

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Label display
hu: Címke megjelenítése

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder

en: Text (formatted) settings
hu: Szöveg (formázott) beállításai

en: The path '%path' has to start with a slash.
hu: '%path' útvonalnak perjellel kell kezdődnie.

en: Textfield size: @size
hu: Szövegmező mérete: @size

[ctx: Validation]
en: Unique field constraint
hu: Egyedi mező korlátozás
