User registration notification (2.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Body
id: Isi

en: Type
id: Jenis

en: Subject
id: Judul

en: Administration
id: Administrasi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Roles
id: Peran

en: Role name
id: Nama peran

en: Events
id: Acara

en: The e-mail address %mail is not valid.
id: Alamat email %mail tidak benar.

en: Alerts
id: Peringatan

en: Alert
id: Peringatan

en: Welcome (new user created by administrator)
id: Ucapan Selamat Datang (pengguna baru yang dibuat administrator)

en: Welcome (awaiting approval)
id: Selamat Datang (Menunggu persetujuan)

en: Welcome (no approval required)
id: Selamat Datang (tidak membutuhkan persetujuan)

en: Password recovery
id: Pemulihan sandi

en: Admin (user awaiting approval)
id: Admin (pengguna menunggu persetujuan)
