User registration notification (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Type
pt: Tipo

en: Subject
pt: Assunto

en: Administration
pt: Administração

en: Settings
pt: Configurações

en: Roles
pt: Papéis

en: Role name
pt: Nome do papel

en: Events
pt: Eventos

en: The e-mail address %mail is not valid.
pt: O e-mail %mail não é válido.

en: Mail to
pt: Enviar para

en: Alerts
pt: Alertas

en: Alert
pt: Alerta

en: Welcome (new user created by administrator)
pt: Boas-vindas (novo usuário criado pelo administrador)

en: Welcome (awaiting approval)
pt: Boas-vindas (aguardando aprovação)

en: Welcome (no approval required)
pt: Boas-vindas (sem aprovação requerida)

en: Password recovery
pt: Recuperar senha

en: Admin (user awaiting approval)
pt: Administrador (usuário aguardando aprovação)
