User registration notification (2.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Type
tr: Tip

en: Subject
tr: Konu

en: Administration
tr: Yönetim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Roles
tr: Roller

en: Role name
tr: Rol adı

en: Events
tr: Etkinlikler

en: The e-mail address %mail is not valid.
tr: %mail e-posta adresi geçerli değil.

en: Mail to
tr: E-posta alıcısı

en: Alert
tr: Çok önemli

en: Welcome (new user created by administrator)
tr: Hoşgeldiniz (yönetici tarafından oluşturulan yeni kullanıcı)

en: Welcome (awaiting approval)
tr: Hoş geldiniz (onay bekleyen)

en: Welcome (no approval required)
tr: Hoş geldiniz (onay gerektirmeyen)

en: Password recovery
tr: Parola kurtarma

en: Admin (user awaiting approval)
tr: Yönetici (onay bekleyen kullanıcı )
