User restrictions (2.1.0) - en to ru translation catalogue (19 entries)

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Never
ru: Никогда

en: Security
ru: Безопасность

en: Pattern
ru: Шаблон

en: Blacklist
ru: Чёрный список

en: Expiration
ru: Срок действия

en: Expiry
ru: Окончание срока

en: Add rule
ru: Добавить правило

en: Review
ru: Проверка

en: Active users
ru: Активные пользователи

en: About
ru: Информация

en: Whitelist
ru: Белый список

en: Uses
ru: Использование

en: Access type
ru: Тип доступа

en: Rule type
ru: Тип правила

en: Blocked users
ru: Блокированный пользователь

en: Specify rules for restricted usernames and e-mail addresses.
ru: Определение правил для запрещённых имён пользователей и E-Mail адресов.
