User restrictions (8.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Never
fr: Jamais

en: Security
fr: Sécurité

en: Pattern
fr: Motif

en: Blacklist
fr: Liste noire (blacklist)

en: Expiry
fr: Date d'expiration

en: Add rule
fr: Ajouter une règle

en: About
fr: À propos

en: Uses
fr: Utilisations

en: Access type
fr: Type d'accès

en: Rule type
fr: Type de règle

en: User restrictions
fr: Restrictions par utilisateur
