User restrictions (8.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Never
uk: Ніколи

en: Security
uk: Безпека

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Blacklist
uk: Чорний список

en: Expiration
uk: Закінчення терміну

en: Expiry
uk: Закінчується

en: Add rule
uk: Додати правило

en: Whitelisted
uk: У білому списку

en: About
uk: Про модуль

en: Whitelist
uk: Білий список

en: Uses
uk: Використання

en: Access type
uk: Тип доступу

en: Rule type
uk: Тип правила

en: Specify rules for restricted usernames and e-mail addresses.
uk: Визначення правил для заборонених імен користувачів і електронних адрес.
