User Revision (8.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (33 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Required
cs: Povinné

en: User
cs: Uživatel

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Revisions
cs: Revize

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Revision information
cs: Informace o revizi

en: Delete all revisions
cs: Smazat všechny revize

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Revert to earlier revision
cs: Vrátit se k předchozí revizi

en: Delete earlier revision
cs: Smazat předchozí revizi

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: Revision user
cs: Autor revize

en: Briefly describe the changes you have made.
cs: Stručně popsat provedené změny.

en: Revision timestamp
cs: Časové razítko revize

en: View all revisions
cs: Zobrazit všechny revize

en: Revert all revisions
cs: Vrátit všechny revize

en: The time that the current revision was created.
cs: Čas vytvoření aktuální revize.

en: Revision user ID
cs: ID autora revize

en: The user ID of the author of the current revision.
cs: Uživatelské ID autora aktuální revize.

en: Revision create time
cs: Čas vytvoření revize

en: Default revision
cs: Výchozí revize

en: Set as current revision
cs: Označit jako aktuální revizi
