User Revision (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (35 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: User
sv: Användare

en: Revision ID
sv: Versions-ID

en: Revisions
sv: Versioner

en: Optional
sv: Valfritt

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Revert
sv: Återställ

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: Revision information
sv: Information om versionshantering

en: Delete all revisions
sv: Radera alla versioner

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Revert to earlier revision
sv: Återgå till tidigare version

en: Delete earlier revision
sv: Radera tidigare version

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Revision log message
sv: Loggmeddelande för versionshantering

en: Revision user
sv: Användare för version

en: Briefly describe the changes you have made.
sv: Beskriv kortfattat de ändringar du har gjort.

en: Revision timestamp
sv: Tidsstämpel för versionen

en: View all revisions
sv: Visa alla versioner

en: Revert all revisions
sv: Återställ alla versioner

en: The time that the current revision was created.
sv: Tidpunkten då den aktuella versionen skapades.

en: The user ID of the author of the current revision.
sv: Användar-ID till författaren av den aktuella versionen.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: Revision create time
sv: Tid för skapande av version

en: Default revision
sv: Förvald version

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
sv: En flagga som indikerar om detta var en standardrevision när den sparades eller inte.
