User Statistics (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: User ID
uk: ID користувача

en: About
uk: Про модуль

en: Post count options
uk: Настроювання лічильника повідомлення

en: If checked user post counts will be calculated.
uk: Якщо включене, будуть підраховуватися повідомлення користувача.

en: Content types to include in post count
uk: Типи матеріалів для підрахунку повідомлень

en: Post count reset
uk: Скидання лічильника повідомлень

en: Reset all post counts
uk: Скинути всі лічильники повідомлень

en: Login count options
uk: Настроювання лічильника відвідувань

en: If checked user login counts will be calculated.
uk: Якщо включене, будуть підраховуватися повідомлення користувача.

en: Login count reset
uk: Скинути лічильник відвідувань

en: Reset all login counts
uk: Скинути всі лічильники повідомлень

en: User Stats
uk: Статистика користувача

en: IP address tracking
uk: Відстеження Ip-Адрес

en: Track IP addresses
uk: Відслідковувати Ip-Адреси

en: If checked the IP addresses of users will be logged. This may be a privacy issue for some people, but is very useful for discovering spammers on community sites.
uk: Якщо включене, Ip-Адреси користувачів будуть записуватися. Деякі користувачі можуть порахувати це втручанням у їхнє особисте життя, але це дуже зручна функція для виявлення спамерів на різних сайтах.

en: Post Count
uk: Кількість дописів

en: Timestamp field
uk: Поле моменту часу

en: Just a timestamp field.
uk: Просто поле для часу

en: Ip Address
uk: Ip-адреса
